София Тех Парк проведе Pitch day за стартиращи иновативни компании, които желаят да бъдат част от иновативната екосистема на Бизнес Инкубатора на научно-технологичния парк и кандидатстват за свободни офис пространства. Фирмите представиха своите идеи и проекти пред експертно жури от професионалисти работещи активно в областта на предприемачеството и науката, както и представители на Лабораторния комплекс на София Тех Парк. Разработките бяха в сферата на медицината, здравословния начин на живот, ИКТ, финансовите технологии, изкуствения интелект, прототипирането и зелената енергия.
Членовете на експертна комисия са: Милен Иванов от Founder Institute България, Момчил Василев, управляващ директор на Endeavour България, Евлоги Георгиев – CEO на SCIANT, една от най-бързо развиващите се IT компании от екосистемата на София Тех Парк, както и представители на Сдружение за научно изследователска и развойна дейност, които разгледаха кандидатурите и презентациите на компаниите с фокус област киберсигурност, изкуствен интелект и CAD системи, 3D креативност и бързо прототипиране, разработване и охарактеризиране на фармацевтични форми и In silico дизайн.
По време на събитието стартиращите компании, получиха възможност да направят своята Pitching презентация в рамките на 5 минути. Част от програмата беше 10 минутен Q&A session, в който журито насочи внимание върху силните и слабите страни на бизнес предложенията на компаниите с цел успешното им реализиране на пазара и развитие на продукта/услугата им.
Сред презентиращите компании бяха:
Iris Solutions – дружество за иновативни финтех услуги. Компанията е лицензиран доставчик на платежни услуги и услуги по иницииране на плащане и предоставяне на информация по сметка, както и платформа за трансфер на данни при сделки с недвижими имоти финансирани с кредит.
Body Band – Компанията е изработила прототип на ластичен костюм за всякакви видове спортове, който може да се използва в различни индустрии, например космонавтиката, военното дело, медицината при рехабилитации и хора с опорно-двигателни проблеми, с цел превенция.
Axid Lab – Внедрява иновативни технологии в детекцията на биоелектрични потенциали, свързани с промяна на будността, възприятието и съзнанието в четири направления: детекция на сънливост при шофиране, детекция на епилептични потенциали и пристъпи, детекция на събития произтичащи от съня (Disorders of Arousal) и детекция на промени в съзнанието.
Narcine – стартъп разработващ иновативни електрически скутери за градско придвижване. Системата им за сгъване предоставя комфорт на голям мотопед в компактно превозно средство.
CMYK – Компанията е сертифицирана в ЕС и разработва био и натурални продукти на принципа на студените подправки с натурална ферментация, която позволява запазване на полезните свойства на билките. Гамата им от продукти достига до 23 броя, като още 7 съставки са в процес на R&D.
Очаква се до седмица експертното жури да се произнесе със своите оценки по отношение на компаниите и техния потенциал. София Тех Парк ще обяви напредъка от резултатите на комисията и ще даде обратна връзка на кандидатите.
Международната платформа f6s е отворена за кандидатстване. Ако и вие имате технологична идея, която е с потенциал да се трансформира в работещ иновативен бизнес, с висока добавена стойност и искате да бъдете част от София Тех Парк, кандидатствайте ТУК .